Choď na obsah Choď na menu
 


 Obrázok No tak toto je skupina Nightwish 

Nightwish je fínska hudobná skupina založená v roku 1996 v meste Kitee. Nightwish skladá piesne, ktoré sú často zaraďované medzi symfonický metal (obzvlášť jeho poddruh nazývaný opera metal) alebo power metal. Nightwish je považovaný za jedného z hlavných tvorcov symfonického metalu, ktorý zahŕňa podobné skupiny ako napríklad Epica, After Forever alebo Visions of Atlantis.

 Bývalí členovia

 Hosťujúci hudobníci

 • Tony Kakko (Sonata Arctica) – From Wishes to Eternity a Over the Hills and Far Away
 • Tapio "Tonquemada" Wilska (Finntroll) – Oceanborn a Over the Hills and Far Away
 • Ike Vil (Babylon Whores) – Wishmaster
 • John Two-HawksOnce

  Na myšlienku založiť skupinu Nightwish prišiel Tuomas Holopainen po noci strávenej pri táborovom ohni s priateľmi. Skupina bola sformovaná krátko nato v júli 1996. Tuomas prizval na tento projekt aj speváčku Tarju Turunen vďaka jej nadpriemerným speváckym schopnostiam, veľmi dobre známym na škole, ktorú navštevovali. Gitarista Erno "Emppu" Vuorinen bol posledným členom pôvodnej zostavy.

  Ich štýl bol založený na Holopainenových experimentoch so syntetizátorom, akustickými gitarami a operným spevom Tarje Turunen. Od októbra do novembra 1996 nahrali títo traja hudobníci akustický demoalbum, ktorý obsahoval tri piesne - „The Forever Moments“, „Etiäinen“ a „Nightwish“, z ktorej si skupina odvodila svoje meno.

  Na začiatku roku 1997 sa k skupine pridal bubeník Jukka Nevalainen a akustická gitara bola nahradená elektrickou gitarou. V apríli nahrala skupina v štúdiu sedem piesní vrátane vylepšenej verzie demopiesne „Etiäinen“. Piesne sa nachádzajú na limitovanej edícii albumu Angels Fall First, ktorý je jediným doteraz vydaným albumom, na ktorom spieva aj Tuomas Holopainen.

  V máji toho istého roka uzavreli s fínskym nahrávacím štúdiom Spinefarm Records zmluvu na dve nahrávky. Angels Fall First bola vydaná v novembri a dosiahla 31. priečku fínskeho rebríčka predajnosti albumov. Predtým vydaný singel The Carpenter dosiahol v rebríčku predávanosti fínskych singlov 3. priečku.

  Angels Fall First neprijala kritika veľmi pozitívne, ohodnotila ho 2 z 5 a zdroje ako The Metal Observer uvádzajú, že jeho úroveň oproti ich neskorším dielam je slabá.

  Prvý koncert odohrali v decembri 1997 v domovskom meste Kitee. Počas zimy 1997-98 skupina odohrala len sedem ďalších koncertov, pretože Jukka Nevalainen a Emppu Vuorinen si plnili povinnú základnú vojenskú službu a Tarja Turunen ešte nedokončila štúdium

  Vo februári 2007 sa na oficiálnej stránke objavila informácia potvrdzujúca vybratie novej speváčky z viac ako 2000 uchádzačiek. Skupina však jej meno oznámila až 24. mája 2007, a to tlačovým vyhlásením a zároveň ako novinku na svojich stránkach. Ide o Švédku Anette Olzon.Obrázok

  30. mája 2007 vyšiel prvý singel, na ktorom sa podieľala aj Anette Olzon. Nahrávka má názov Eva a je dostupná len na internete. Všetky zisky z predaja poputujú na charitatívne účely. 26. septembra 2007 singel nasledoval v poradí šiesty album kapely Dark Passion Play. Obsahuje 13 piesní, jednou z nich je práve Eva. Ďalší singel, Amaranth, vyšiel 22. augusta 2007. Tretím singlom je pieseň Bye Bye Beautiful.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Recommendations: how to promote your niushka.estranky.sk

(LatonyaOpino, 26. 3. 2018 4:15)

This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0

XEvil 4.0 is a revolutionary application that can bypass almost any anti-bot protection.
Captcha Recognition Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, BING, Hotmail, Yahoo,
Yandex, VKontakte, Captcha Com - and over 8400 other types!

You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil, there is a free demo version.

Check YouTube video "XEvil ReCaptcha2"

Cawes

(Irina, 7. 6. 2009 21:22)

Ahoj, nejdes na www.luci.estranky.sk ?
Mne sa tam celkom páči...

Super NIGHTWISH

(dominika, 28. 12. 2008 13:14)

Nightwish je veľmi dobra skupina.
Počúvam ju asi len polroka ale
zato veľmi som si ju veľmi obľúbila.
Nech žije NIGHTWISH!
Dominika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pre Maťu!

CaWeLL0

(goooth, 10. 11. 2008 16:54)

Ah0y DarK S0uL g07hic giRl, tU Su g0th boyZ, aJ mI cItIMe t0 Co tY - TeMNotUUUUUU ... darkness 4eweeeerr... hehe xD .. mnooo tHa thak...

pre domcuu

(mata, 17. 2. 2008 16:20)

celkom fajn stranka i ked nepocuvam metal ale podarikla sa ti:))hehe

4ewer

(nightwish, 13. 2. 2008 17:30)

mno tak ja si myslim ze nightwish je najlepsia skupina