Choď na obsah Choď na menu
 


HIM (pôvodne His Infernal Majesty) je fínska love-metalová hudobná skupina. Vznikla v roku 1995 v hlavnom meste Fínska Helsinkách. Tvoria ju Ville Valo - spevák, textár a duša skupiny, Lily Lazer (gitara), Migé Amour (basgitara), Gas Lipstick (bicie) a Emerson Burton (klávesy).Pred niekoľkými rokmi Ville pracoval u otca v sexshope. Hudba, ktorá ho obklopovala mu liezla na nervy, čo ho donútilo premýšľať. Uvažoval, až prišiel s myšlienkou založenia vlastnej skupiny. Jeho snom bolo vytvoriť hudbu, ktorá je tvrdá ale nehryzie. Spojiť lásku so zlom...niečo s čím nikto doteraz neprišiel. Tak zvolal par kamarátov a ako čas plynul, vytvorili vlastnú hudobnú skupinu. Skupinu, ktorá niesla názov His Infernal Majesty (Jeho pekelné veličenstvo). Štýl ich hudby mnohí kritici nazývajú pop-gothic-rock. Ville ho vsak označil „Love Metal“.S názvom love metal prišiel Ville. Vo svojej hudbe spája lásku so smrťou. Hudbu vníma ako liek na zlé dni. Ako sám povedal: „Keď som šťastný idem von do prírody, a keď som smutný, počúvam hudbu. O tom je naša hudba. S flegmatickou povahou.“ Love metal a samotný HIM sprevádza symbol - heartagram. Je to spojenie srdca a satanskej hviezdy (pentagramu). Aj takto dáva najavo spojenie dvoch odlišných svetov (dobra a zla). Heartagram vytvoril Ville v deň svojich 20. narodenín. Bam Margera, profi-skater a fanúšik a kamarát kapely, rozšíril Heartagram aj medzi skatermi.Ich prvý dlhohrajúci album uzrel svetlo sveta roku 1997 a niesol názov Greatest lovesongs vol. 666. Tento album priniesol pre skupinu prve náznaky neskoršieho komerčného úspechu aj za hranicami Fínska, ktorý v plnej miere priniesol hit Join me. Obrázok Prerazil v celej Európe a držal sa v hitparádach dlhú dobu. Tak prišiel na rad album v roku 2000 - Razorblade Romance. HIM boli čoraz slávnejší. Neprešiel rok a na svete bol ďalší album: Deep shadows and brilliant highlights (2001). Najviac Love Metalu mal v sebe album z roku 2003, ktorý dokonca názov Love Metal aj nesie. O rok nato nasledovala výberovka najväčších hitov z rokov 1997-2004 s názvom And love said no. S piesňou Wings of a butterfly prišiel najnovší album - Dark Light (2005). Dostal znova cítenie štýlu Love Metal a predstavil skupinu širokému publiku v USA a Veľkej Británii. Nový album je už hotový, jeho názov je Venus Doom. Má 9 skladieb. Jeho vydanie je naplánované na jeseň 2007. Pilotnou skladbou bude pieseň Kiss of dawn. Ville o ňom tvrdí, že je to najrockovejší album, aký doteraz urobili. Ako sám povedal: „Chceme odpáliť repráky...“ Nedavno HIM natocili v Los Angeles novy videoklip k uz spominanej skladbe Kiss of dawn, ktory uz koluje po internete...

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

What is a sturdy blood pressure

(APakDakPrity, 12. 10. 2018 22:58)

Torsion bras de quelqu'un est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre determination bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-equivalent-naturel/

High Blood Pressure - Federal Heart

(AversExeri, 10. 7. 2018 14:37)

Pression arterielle est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre moelle bat, il pompe le sang par de vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/quand-prendre-le-cialis/

moja laska

(Žaneta, 23. 3. 2013 22:51)

MILUJEM HIM z celeho srdca ich pesnicky som ja a moje srdce. <3 <3 <3