Choď na obsah Choď na menu
 


Evanescence je americká gotická rocková skupina niekedy s prvkami metalu.

Zakladatelia tejto kapely, Ben Moody a Amy Lee sa stretli ako teenageri v detskom tábore. Evanescence začali existovať ako kapela v roku 1998. Pod vplyvom mnohých interpretov, napríklad Bjork, Dannyho Elfmana alebo Tori Amos, skupina začala vydávať EPčka, a aj bez honorárov za vystúpenia si začali upevňovať reputáciu.

Druhá pieseň, ktorú sme kedy napísali, bola 7-minútová, absurdná goth-hymna nazvaná Understanding, a z nejakého dôvodu to začalo dosť veľa hrať miestne rádio. V meste sme začali byť populárni, aj keď nikto nevedel, kto sme a a kde nás nájsť. Bolo to preto, lebo sme si nemohli dovoliť hrať naživo-kapela bola len Amy a ja-nemali sme na to zaplatiť si hudobníkov, spomína Ben.Obrázok

Fallen, ich najznámejší album (napriek tomu, že ich prvý album bol vydaný už v roku 2000, Origin), bol nahrávaný s producentom Daveom Fortmanom. Album úspešne našiel nehmatateľnú rovnováhu medzi sviežou krásou a prvotnou "ťažkou" hudbou. Pre album je typický prvý singel, Bring me to life, ktorú môžete nájsť aj na soundtracku k filmu Daredevil.

Čo sa týka textov, Evanescence báda v temných, introspektívnych oblastiach lásky či zúfalstva. Kapela však trvá na tom, že ich odkaz svetu je pozitívny:Pointa tohto celého albumu a kapely je ukázať ľuďom, že nie sú sami, keď sa musia vyrovnávať so zlými pocitmi, bolesťou alebo hocičím, cez čo prechádzajú, hovorí Amy, ktorá píše väčšinu textov.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.